Hoppa till sidans innehåll

Återbud w-o anmälningar & omlottningar


Fredag 8 Feb kl. 22.00

 

Omlottat med nya tider och nya matchnummer: (Detta har påverkat hela matchnummerordningen)

DSU11 Nyb, HSU13, DSU13 Nyb, DSU15 Nyb, HSU15 Nyb, DSU15, HSU17 Nyb, DDU17, HDC, DSB

 

DDB flyttat till Teleborg Söndag

DDC Ugått. Vissa spelare flyttade till DDB eller DDU17

--------------------------------------------------------------------------------

Återbud, ersättare och flytt:

Mattias Franz (Vislanda) | HSC

Martin Ekström (Wätterstad) | HSC, HDC <--- Ersätts av Daniel Toll & Isak Helge (Växjö) i HDC

Filip Svensson (Halmstad) HSU9 Nyb, HDU11 Nyb

Ella Martinsson (Emmaboda) | DSU15

Linnea Elmberg (Fåken) | DSU11 Nyb, DDU11 Nyb, MDU Nyb

William Eriksson (Wätterstad) | HSU15

Jacob Johansson (Mörrum) | HSU11 Nyb

Tommy Franzén (Sävsjö) HSB, HDB

Rasmus Nilsson (Sävsjö) HSB

Ebba Karlsson (Vislanda) DSU13 Nyb

Malin Harrysson (Christianstad) | DSU11, MDU11 <--- Ersätts av Sandra Nilsson (Älmhult)

Erik Bock (Värnamo) | HSU15, HDU15

Olof Fröjd (Älmhult) HSB, HDB

Maja Bolö (Ljungby) | DSU13 Nyb, DDU15 Nyb <--- Ersätts av Louise Johansson (Växjö)

Pontus Haak (Ljungby) | HSU13 Nyb, HDU15 Nyb, MDU Nyb (Alfons Johansson ersatt i HSU13 Nyb)

Belma Turcinhodzic (Ljungby) Flyttad till DSU15 Nyb

Irma Turcinhodzic (Ljungby) Flyttad till DSU15

Karoline Persson (Växjö) | DSC, DDB, MDC

Ulf Brännholm (Vislanda) | HDC

Oliver Vargklev (Vislanda) | HSU11 Nyb <--- Ersätts av Isak Mörck (Vislanda)

Isak Mörck (Vislanda) | HSU9 Nyb <--- Ersätts av Ruben Mörck (Vislanda)

Alexander Persson (Gripen) Flyttad till HSU17 Nyb.

Jonatan Sandholst (Värnamo) | HSU15

Nils Andersson (Växjö) | HDU15 Nyb <--- Ersätts av Edwin Lusth (Älmhult)

Alfred Jönsson (Mörrum) | HSU11 Nyb <--- Ersätts av Joakim Söderlind (BKC)

Sofia Johansson (Christianstad) | DSC, DDC, MDC 

Miranda Thunberg (Växjö) | MDB !

Alexander Persson (Gripen) HSU15 Nyb

Colin Hammarberg (Halmstad) | HSB <--- Ersätts av Michael Minnert (Fåken)

 

--------------------------------------------------------------------------------

130127 Kl. 22.00

Omlottat i HS-U11 & HS-U13 pga. felseedning. Omottat i HD-U11 pga. ett par som tillkommit.

--------------------------------------------------------------------------------

130126 Kl. 20.00

Vi ber er kolla anmälda spelare och sammanslagna klasser och komma in med invändningar senast söndag! Ta gärna ett titt på "Wanted" listan med öppna anmälningar om ni har några egna förslag.

Listan hittar ni till vänster i menyn eller ---> HÄR

Lottning ---> HÄR 

 

Seedning klar efter Sverigerankingen 130125.

Lottning klar i de klasser/kategorier där det endast är poolspel.

 

Följande klasser/kategorier är sammanslagna:

MD-U11 Nyb+MD-U13 Nyb+MD-U15 Nyb ---> MD-U Nyb

HD-U13 Nyb ---> HD-U15 Nyb

DD-U13 Nyb ---> DD-U15 Nyb

DD-U15 ---> DD-U17

HD-U15 ---> HD-U17

Uppdaterad: 08 FEB 2013 23:14 Skribent: Daniel Toll

Sponsorer:

Postadress:
Växjö BMK - Badminton
Daniel Toll, Södra Järnvägsgatan 26B
35229 Växjö

Kontakt:
Tel: 0703668156
E-post: This is a mailto link

Se all info